Servet İSBİR

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü mezunu olup Aile Danışmanlığı yüksek lisansı yaptım. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı Kurumlarda 10 yıl Sosyal Hizmet Uzmanı ve yöneticilik görevleri yaptıktan sonra İzmir Katip Çelebi Ünversitesinden Aile Danışmanlığı, CİSED Yetişkinlerle Psikoterapi (480 saat – 2 yıl süreli), CİSED Cinsel Terapi (120 saat-6ay süreli), Travma Sonrası Ruhsal Bozukluklarda EMDR Uygulaması, Engellilerle İletişim ve Psikodrama, Çocuk Gelişimi – Zeka Testleri ve Değerlendirilmesi, Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitimlerini aldım ve 2004 yılında Avrupa Birliği Projesi kapsamında Hollanda özelinde sosyal hizmet uygulamalarını  Amsterdam Belediyesinde yerel izleme ve uygulama çalışmalarına katıldım.

Şimdi çocuk, genç, yetişkin ve çiftlerle psikoterapi çalışmaktayım.

Psikoterapi eğitimleri aldığım hocalarım Prof.Dr. Vamık Volkan, Prof.Dr. Cengiz Güleç, Psikoterapist Dr. Cem Keçe ve Klinik Psikolog İrem Bray’dan süpervizyon eğitimlerimi tamamladım.

Değerli danışanlarımın yaşam süreçlerine, aldığım Bütüncül (Holistik) Psikoterapi yaklaşımları ile dokunabilmek onlara yeni çerçeveler çizerek daha mutlu, huzurlu ve doyumlu yaşam sürmelerini sağlamak temel amacımdır.